Na BB Cup w Schwedt.

Opublikowano

W dniu 20.10.2013 wybraliśmy się do Schwedt na ostatnie zawody w 2013r z cyklu BB Cup.

Pięciu reprezentantów SMK Szczecin startowało w klasie ET-8 Buggy. W bardzo ciekawym i dramatycznym piętnastominutowym finale najszybszy był tegoroczny Mistrz Polski, zwycięzca Pucharu Polski i aktualny Mistrz Szczecina Szymon Sargalski. Nasz drugi „As” Jarek Poniatowski przez cały wyścig prowadził zaciętą walkę i kilka okrążeń przed końcem wyścigu utrzymywał się na drugiej pozycji. Niestety niefortunna interwencja serwisanta pozbawiła go szansy na podium, dojechał czwarty. Reszta naszych mniej doświadczonych zawodników walczyła bardzo dzielnie i w swoim pierwszym zagranicznym występie zajęli dobre miejsca: 8 – Mariusz Orczykowski, 11- Mariusz Dziedzic i 12-Michał Jarzębski.

I. Szymon Sargalski – SMK Auto-Klub Szczecin
II. Matthias Danker – MC Schwedt e.V.
III. Filip Slowie – MC – Schwedt e.V.

Zawody w Schwedt były bardzo miłym zakończeniem sezonu off-road 2013r. Rodzinna atmosfera, świetna pogoda, wzorowa organizacja i smaczny poczęstunek zostaną nam na długo w pamięci. Dziękujemy za zaproszenie.

Ukoronowaniem naszej polsko-niemieckiej współpracy było podpisanie porozumienia, które formalizuje nasze plany na przyszłość, między innymi inicjuje start w 2014r nowego cyklu zawodów – „Oder-Pomerania Cup”, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Porozumienie podpisali:

Hans-Joachim Bliefert – MC Schwedt e.V.

Maciej Sargalski – SMK Auto-Klub Szczecin

 

 

Joomla dark templates by template joomla